Który zasilacz powinno się wybrać do oświetlenia LED i co wziąć pod uwagę w trakcie jego kupna?
Zasilacz pełni ogromnie ważną rolę w oświetleniu ledowym, ponieważ LED to niezwykle zaawansowana i współczesna technologia naszych czasów. Wskazane jest więc dowiedzieć się jakim sposobem funkcjonuje technologia LED i jakie zasilacze dobierać do diod ledowych. Na początku musimy wiedzieć, że w technologii LED wykorzystuje się dwie metody zasilania.

ledy

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Pierwszą z nich jest metoda napięciowa, a drugą – metoda prądowa. Kupując zasilacz led, powinnyśmy wiedzieć, którą metodą zasilane są towary ledowe, z jakich korzystamy. Jeżeli poszukujemy zasilacza do żarówek LED czy taśm ledowych to odpowiednie okażą się zasilacze napięciowe. Kupując zasilacz led napięciowy, na pewno musimy zwrócić uwagę na jego jakość. Nie pożądane byłoby oszczędzać na zasilaczach, bowiem tanie zasilacze mogą być niewiele efektywne. Ponadto zdołają sprawić zepsucie diody.

Powinno się więc zakupić jakościowy, trwały i markowy zasilacz led, jaki sprawdzi się przez bardzo długi okres. Istotną rzeczą są również zabezpieczenia.

aktualny tekst%link%I wiek jest obfity w ogrom różnych treści. Najważniejsze wydaje się być to, żeby być na bieżąco – wejdź więc w aktualny tekst.

Odpowiednie zasilacze led muszą mieć chociaż trzy wkomponowane zabezpieczenia – przeciw-przepięciowe, przeciw-zwarciowe, i także przeciw-przeciążeniowe. Takie zabezpieczenia efektywnie chronią zasilacz przed prawdopodobnymi uszkodzeniami. Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę w toku kupowania zasilacza led, jest sprawność energetyczna oraz pobór mocy bez obciążenia.

Należałoby wybierać zasilacze, jakie posiadają wysoką sprawność energetyczną, albowiem wtenczas wyczerpują one znacznie mniej prądu. Jeśli napięcie zasilacza led jest wysokie to jego sprawność też jest znacznie większa. Jeśli chodzi o pobór mocy bez obciążenia to wybierzmy zasilacze, które biorą bez obciążenia nie więcej od 1W. Dobre i solidne zasilacze ledowe odnajdziemy aktualnie w wielu sklepach, wskutek tego niewątpliwie nie będziemy mieć kłopotu z odszukaniem stosownego. Pamiętajmy jednakże aby nie kupować pierwszego lepszego zasilacza ledowego, ale kierować uwagę na jego parametry.

About