Najpopularniejsze oznaczenia produktów – znak ce i system scc
Mnóstwo nawet niedużych firm ciekawi się nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa, jakie stają się niezwykle zaawansowane. Wśród nich możemy się szybko pogubić, więc specjaliści podsuwają nam najbardziej niezbędne informacje. Tak dlatego lista sprawdzająca bezpieczeństwo dla klientów to narzędzie dla sporej grupy konieczne. O czym konkretnie jest mowa?

firma

Autor: Die Sächsische LOTTO-GmbH
Źródło: http://www.flickr.com

System scc (czytaj artykuł), to znaczy pochodzący od języka angielskiego skrót Safety Checklist for Contractors jest wyjątkowo przydatnym rozwiązaniem z zakresu specjalistycznie przygotowanej oceny systemu bezpieczeństwa oraz rezultatów osiąganych przez użytkownika. System ten uwydatnia to, że działania dotyczące bezpieczeństwa w firmie oraz organizacji będą niezwykle zaawansowane. To będzie miało nieodzowny wpływ na pracę całego przedsiębiorstwa. Certyfikat ( zobacz również certyfikat kompetencji zawodowych) scc to coś, o posiadanie czego stara się mnóstwo przedsiębiorców, ponieważ świadczy o jakości. Zastosowanie tego atestu ma wyjątkowe uzasadnienie w przypadku wykonywania trudnych prac. Jest pewnego rodzaju potwierdzeniem wykwalifikowania do tego typu pracy każdej osoby, która pracuje w trudniejszych warunkach.

Jakie są powody, dla których należy zwracać uwagę na znaki jakości – znak ce

Określenie znak ce () pochodzi z francuszczyzny Conformité Européenne. Oznaczenie to jest zazwyczaj umieszczone w celu udokumentowania, że dany produkt w pełni wpasowuje się w różne wymogi dyrektyw tzw. Nowego Podejścia Unii Europejskiej. Najrozmaitsze dyrektywy z tym związane odnoszą się do ważnych zagadnień powiązanych z bezpiecznym użytkowaniem każdego z produktów. Możemy być pewni, że nie grozi on naszemu zdrowiu, jednak też jego wyprodukowanie nie szkodziło środowisku.

firma

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo oznaczając w ten sposób pewien produkt firma go produkująca zobowiązuje się do tego, że spełnia on wszystkie wytyczne tego typu. Producent wskazuje tą drogą też wszystkie możliwe zagrożenia, co powinny zostać nazwane oraz skutecznie wyeliminowane. Jest potwierdzeniem markowej rzetelności dla wszystkich konsumentów, jacy pragną wspierać jakościowe inicjatywy.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,