Niezbędnik wszelkiego fachowego cieśli, to znaczy co powinno odnaleźć się w warsztacie stolarskim
Cieśla to rzemieślnik, jaki zajmuje się wykonywaniem mebli drewnianych, a także ich konserwacją, montowaniem czy też malowaniem. Zajęcie stolarza wymaga stosownych zdolności zawodowych, między innymi sporych zdolności manualnych, oraz także umiejętności wykonywania i odczytywania rysunków technicznych. Stolarz musi również znamionować się pewnymi znaczącymi zaletami, takimi jak pracowitość, odpowiedzialność oraz cierpliwość.

W swojej pracy stolarz wykorzystuje różne narzędzia. Niezbędnikiem każdego stolarza z pewnością jest stół ślusarski, na jakim zdoła on robić swoją pracę. Stoły stół roboczy ze stali nierdzewnej ślusarskie w większości wypadków charakteryzują się wielką wytrzymałością, odpornością oraz niezawodnością, dzięki nim można bez trudu uporządkować miejsce pracy. Do tego w pracy stolarza niezbędne są również kątowniki, poziomice i miarki. W swej pracy cieśla korzysta także z takich narzędzi i urządzeń, jak na przykład wkrętarki.

zestaw wiertarko-wkrętarki

Autor: Russ_Whaley
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wkrętarkom cieśla może bez problemu wkręcić każdą śrubę, właściwy okaże się też zestaw śrubokrętów i wkrętów o różnych końcówkach (płaskich, krzyżakowych itd.). Stolarz częstokroć w swojej pracy korzysta także z dłuta stolarskiego, naturalnie konieczne jest dokładne operowanie takim narzędziem. Do typowych narzędzi stolarskich, które naturalnie muszą odnaleźć się w każdym warsztacie, przynależy także wiertarka, kombinerki oraz gwoździe oraz śruby nierdzewne. Mimo tego, że śruby są raczej nieduże, wcale nie oznacza to, że mają także małe znaczenie. Wprost przeciwnie te małe fragmenty odgrywają nadzwyczaj znaczącą funkcję w pracy stolarza, gdyż są użytkowane do instalowania i składania wielu elementów drewnianych.

Śruby nierdzewne dostępne są obecnie w wielu typach i modelach – zobacz je tutaj. W swojej pracy stolarz użytkuje między innymi śruby oczkowe, śruby z łbem młoteczkowym, oraz także śruby motylowe. Dodatkowo przydatne naturalnie okażą się też śruby radełkowane i śruby dwustronne. Oczywiście to ledwie parę modeli śrub, jakie stolarz na co dzień stosuje w swojej pracy. Bezspornie każdy rzemieślnik ma ich w swoim warsztacie istotnie wiele.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , , , ,