Nie każdy obywatel tego kraju posiada dostęp do gminnej kanalizacji — w szczególności mieszkańcy wsi
Ścieki to niezbyt przyjemny temat, ale tyczy się każdego z nas.
Na pewno wszyscy mieszkańcy aglomeracji nie myślą nad swymi ściekami. Zwyczajnie do ich bloku albo domku jednorodzinnego doprowadzona została dawno miejska kanalizacja.

zestaw

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com
ściek

Źródło: pixabay.com
stylizacja

Autor: Jaroslav A. Polák
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety mieszkańcy wiosek nie zawsze mają aż tyle szczęścia. Niezbyt zamożne lub dość wielkie gminy nie mogą sobie pozwolić na tak kosztowne inwestycje. Z tego powodu każdy o swoje ścieki jest zmuszony zatroszczyć się na własną rękę i wykopać miejsce na szambo. Według naszego prawa żaden ściek nie może być już odprowadzany do gruntów. Teraz każdy adres, który jest zamieszkały, musi dowieść, że ich ściek spływa do szamba i to z zachowaniem wszystkich istniejących przepisów. Zatem należy zaznajomić się z kluczowymi informacjami.

Masz duży problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona montaż płyt warstwowych na dachu cena.

Szambo w głównej mierze musi być szczelne, aby nie zanieczyszczało ziemi. Powinniśmy posiadać poświadczenie zakupu od firmy, która ma atesty na własne produkty. Po drugie trzeba wybrać wielkość zbiornika (uzależnione jest to od liczby osób mieszkających pod danym adresem) i materiał, z którego będzie wykonany. Istnieją szamba betonowe, żelbetonowe i dla przykładu również plastikowe. Trzeba także pamiętać o odległościach. Szambo powinno znajdować się co najmniej 15 m od budynku i studni, a 7,5 m od granicy działki. Nowoczesne zbiorniki mają również czujnik napełniania się.

Wtedy będziemy wiedzieć, kiedy należy wezwać wóz asenizacyjny, który przyjedzie oraz wyczyści szambo. Mają oni podpisaną umowę z gminą i z tego powodu legalnie są w stanie za usługę wystawić rachunek.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,