O jakich rzeczach trzeba pamiętać, urządzając magazyn? Co jest ważne, gdy chodzi o funkcjonalność i bezpieczeństwo?
Istnieją tego typu miejsca, w których konieczne jest zachowanie ważnych reguł bezpieczeństwa. Trzeba zadbać o konkretne rzeczy już na etapie wykonywania projektu pomieszczeń.

magazyn

Autor: David Krieger
Źródło: http://www.flickr.com

Chodzi o magazyny, gdzie trzeba pamiętać o paru sprawach.
Magazyn jest miejscem służącym do przechowywania różnych towarów. Należy w nim zadbać o odpowiednią organizację, lecz także o bezpieczeństwo. Kiedy chodzi o pierwszą kwestię, to ważne jest stworzenie stref, jakie będą pełniły poszczególne funkcje. Meble użyte do składowania muszą być trwałe oraz opisane w ten sposób, aby wiadomo było co oraz gdzie się znajduje. W ten sposób szybciej się uda dojechać do potrzebnych artykułów. Właściwie oznaczone powinny być także ścieżki, po jakich jeżdżą wózki widłowe.informacje suche jedzenie dla kota suche jedzenie dla kotaChodzi przede wszystkim o znaki poziomie o wyróżniającym się jasnym lub żółtawym odcieniu.
Tego typu znaki poziome pozwalają również zadbać lepiej o poziom bezpieczeństwa wszystkich pracowników. Poza tym, w czasie załadunku lub rozładunku istotne jest też ułożenie słupów oraz łańcuchów, jakie zamkną niebezpieczne miejsce i będą ostrzegały przed chodzeniem tam. Kluczowe jest również jasne wydzielenie drug do ewakuacji i przeszkolenie pracowników w ten sposób, aby wiedzieli, jak z nich korzystać.

Taka wiedza bez wątpienia przyda się w momencie zagrożenia, jakim okaże się na przykład pożar. To tylko część rzeczy, o jakich nie można zapomnieć, projektując magazyn. Jednak są one szalenie ważne.

About