W jaki sposób chronić dokumenty w podróży?
W jaki sposób ochraniać dokumenty w czasie podróży, jak zabezpieczyć się przed ich utratą? Oto parę praktycznych wskazówek!
Dokumenty w trasie to obok pieniążków najważniejsza rzecz, bez której nie obejdziemy się podczas wyjazdu za granicę, natomiast ich strata wywoła u nas nie byle jaki stres a także nerwy.

etui na kartę kredytową

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Poniższe wskazówki z pewnością przydadzą się wszystkim osobom wyruszającym w nieco dłuższą podróż jak też poza Europę, lecz nie znaczy to, że będą całkowicie niepomocne dla wszystkich osób wyjeżdżających na koniec tygodnia do jakiegoś z europejskich miast. Rzecz jasna dopasujmy nasze potrzeby dotyczące ochrony dokumentów do zakresu naszego wyjazdu.
Nie lekceważmy zagrożenia – przywłaszczenie może się nam przytrafić tak podczas dłuższej trasie z plecakiem gdzieś w tropikach, jak także w Europie, w czasie kilkudniowego wyjazdu.

Jeśli opublikowane w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie absorbujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie też przeczytasz coś interesującego!

Skrzynka mailowa, chmura – możliwości przechowywania dokumentów w Sieci jest kilka i zdają się dosyć kuszące, szczególnie w czasach, kiedy na prawie każdym rogu możesz znaleźć kafejkę Internetową z drukarką. Ale… Co w przypadku, jeśli ktokolwiek włamie się na naszą mailową skrzynkę? Korzystniej nie przechowywać duplikatów na skrzynce mailowej, bowiem nigdy nie wiadomo, kto dostanie się do niej.

Jeśli zainteresowały Cię materiały przedstawione na tej witrynie, to z pewnością ta witryna również okaże się dla Ciebie warta zainteresowania.

Jeśli zaś zamierzamy przechowywać kopie w tzw. chmurze, pamiętajmy o jak najdłuższym haśle dostępu.

Następnym podejściem będzie kontakt z naszą jednostką do kontaktów w przypadkach awaryjnych, która ma nasze kopie zaświadczeń, aby przesłała nam je mailowo (natomiast maila skasujemy zaraz po wydrukowaniu zaświadczeń). Przed podróżą koniecznie zaopatrz się także w etui na kartę kredytową.

About