W jaki sposób chronić dokumenty w podróży?
W jaki sposób ochraniać dokumenty w czasie podróży, jak zabezpieczyć się przed ich utratą? Oto parę praktycznych wskazówek!
Dokumenty w trasie to obok pieniążków najważniejsza rzecz, bez której nie obejdziemy się podczas wyjazdu za granicę, natomiast ich strata wywoła u nas nie byle jaki stres a także nerwy.

etui na kartę kredytową

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Poniższe wskazówki z pewnością przydadzą się wszystkim osobom wyruszającym w nieco dłuższą podróż jak też poza Europę, lecz nie znaczy to, że będą całkowicie niepomocne dla wszystkich osób wyjeżdżających na koniec tygodnia do jakiegoś z europejskich miast. Rzecz jasna dopasujmy nasze potrzeby dotyczące ochrony dokumentów do zakresu naszego wyjazdu.
Nie lekceważmy zagrożenia – przywłaszczenie może się nam przytrafić tak podczas dłuższej trasie z plecakiem gdzieś w tropikach, jak także w Europie, w czasie kilkudniowego wyjazdu.

Jeśli opublikowane w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie absorbujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie też przeczytasz coś interesującego!

Skrzynka mailowa, chmura – możliwości przechowywania dokumentów w Sieci jest kilka i zdają się dosyć kuszące, szczególnie w czasach, kiedy na prawie każdym rogu możesz znaleźć kafejkę Internetową z drukarką. Ale… Co w przypadku, jeśli ktokolwiek włamie się na naszą mailową skrzynkę? Korzystniej nie przechowywać duplikatów na skrzynce mailowej, bowiem nigdy nie wiadomo, kto dostanie się do niej. Jeśli zaś zamierzamy przechowywać kopie w tzw. chmurze, pamiętajmy o jak najdłuższym haśle dostępu.

Następnym podejściem będzie kontakt z naszą jednostką do kontaktów w przypadkach awaryjnych, która ma nasze kopie zaświadczeń, aby przesłała nam je mailowo (natomiast maila skasujemy zaraz po wydrukowaniu zaświadczeń). Przed podróżą koniecznie zaopatrz się także w etui na kartę kredytową.

About