W jaki sposób Polacy spędzają wolny czas?
Czas wolny Polaków jest przede wszystkim bezczynny, spędzany w domku. Jest to efektem hierarchii wartości promującej familię oraz rodzinne spędzanie czasu, co ośmiela do wspólnego oglądania telewizji bądź biesiadowania.

wizerunek - muzyka

Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce nie przyjęło się wciąż aktywne spędzanie czasu z familią, jak dla przykładu wspólne uprawianie sportów. Natomiast korzystanie z oferty kulturalnej (dla przykładu wspólne wyjście do kina czy teatru) czy wyjście do restauracji jest swojego rodzaju przejawem blichtru – dla wielu Polaków jest jeszcze nadmiernie drogie. Dlatego większa część rodaków spędza wolny czas w fotelu trzymając w dłoniach program TV.
Z jakiego powodu warto być czynnym? W dzisiejszych czasach mamy coraz mniej wolnego czasu, zaś napięcie oraz zmęczenie do tego zniechęcają nas do ponadplanowej aktywności fizycznej po pracy. Jednakże wziąwszy pod uwagę jak korzystne dla naszego zdrowia psychicznego a także fizycznego jest aktywne spędzanie wolnego czasu, dobrze jest odnaleźć interesującą dla nas, oczywiście właściwie dobraną oraz dostosowaną do wieku, wymagań oraz stanu zdrowia aktywność. Oto przykłady.

Golf. Doskonałe rozwiązanie, by spędzić czas na świeżym powietrzu oraz koncentrując uwagę nad dokładnością uderzenia – zapomnieć o kłopotach w pracy bądź w szkole. Można w ów sposób nie jedynie wypracować mięśnie, lecz też wyszczupleć.

Może interesujące będą informacje, które ma proponowana treść. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to wejdź tu i wyczerpująco sprawdź te wiadomości.

Nie bój się, że zaczniesz wyglądać jak kulturysta, do tego niełatwa droga oraz nie starczą trzy wizyty na siłowni tygodniowo. Gra w parku. Starczy po prostu wyjść z budynku i zabrać z sobą piłkę, a potem użyć własnej wyobraźni, aby spędzić cudowne momenty z najbliższymi (dużymi i małymi). Bicykl. To idealna propozycja na letnie miesiące. Ekskursje rowerowe to wspaniałe rozwiązanie na wspólne spędzenie czasu wolnego z rodziną, podziwianie widoków, z dala od miejskiego zgiełku. To doskonały trening dla nóg.

przekrój - muzyka

Autor: Richter Frank-Jurgen
Źródło: http://www.flickr.com

Siłownia – realny bez względu na pogodę.

Jeżeli uwielbiasz spędzać czynnie czas na świeżym powietrzu jak też zwierzęta są Ci wyjątkowo bliskie, wyjdź na spacer z czworonogiem, a jeżeli to Ci nie starczy spróbuj konnej jazdy. Sporty wodne. Kiedy naprawdę ubóstwiasz wodę, może zdecyduj się w lecie na któryś z wielu fantastycznych sportów wodnych. Mamy do doboru: surfing, windsurfing.

About