Z jakich powodów to taka ciężka do wyleczenia choroba, jakie są jej najczęściej spotykane symptomy.
Depresja to jeden z bardziej poważnych problemów naszego społeczeństwa. I niestety nie będzie też chorobą, którą można szybko i jednoznacznie zdiagnozować, wręcz odwrotnie, niekiedy przez długie lata można na nią chorować i w praktyce nawet nie mieć tego świadomości.

Bardzo duży problem z diagnozowaniem depresji jest taki, że na samym początku objawy jej są łatwe do niezauważenia, ludzie narzekają na złe samopoczucie czy przygnębienie, ale wiążą to z dużym zmęczeniem, szybkim tempem życia czy nawet złą pogodą. A przecież są to typowe oznaki depresji,

jakie są oznaki depresji

Źródło: pixabay

jakich z upływem czasu może być znacznie więcej. Chorujący na depresję rezygnują coraz bardziej z aktywnego życia, a w miejsce radości wkrada się smutek, apatia (psychiatra wrocław) i przygnębienie. W poważniejszych stanach depresyjnych nawet realizacja podstawowych czynności życiowych może być dla chorych bardzo trudne, a tym bardziej podejmowanie jakiś większych wyzwań. I co najgorsze, objawy tego typu nie przechodzą po kilku dniach, ale będą trwały nawet długie miesiące, niszcząc nawet najtwardsze osoby.

psycholog

Źródło: flickr.com

U części osób pojawia się także tak zwana depresja sezonowa, która występuje przede wszystkim w jesieni i zimie, gdy będzie mniej słonecznego światła. Osoby które mają z nią problemy najczęściej nie wychodziłyby z łóżka, a tam spędzały cały swój czas.

Przy tej odmianie choroby leczenie jest stosunkowo proste, bo z reguły wystarczy skorzystanie z naświetlania i schorzenie zostanie zażegnane. Znacznie więcej problemów wymagać będzie leczenie klasycznej depresji. Tutaj w większości przypadków niezbędny będzie dobry psycholog Katowice depresja, bowiem potrzebne będzie podjęcie działań w kilku różnych obszarach. Psychologiczna pomoc jest o tyle istotna, że często będzie on w stanie dociec prawdziwych przyczyn wystąpienia problemów, których istnienia wiele osób sobie nawet nie uświadamia. W połączeniu z metodami farmakologicznymi, które w cięższych przypadkach są wręcz niezbędne takie leczenie może być bardzo skuteczne, chociaż najczęściej będzie jednak ono dość długo trwało.

About