Zastosowanie maszyn przenoszących produkty .
Przenośniki taśmowe przeznaczone są do transportu różnych składników i ładunków. Wykorzystuje się je w wielu gałęziach przemysłu, szczególnie w przenoszeniu opon, kartonów i skrzynek, czy wełny mineralnej.

Przenośniki są w stanie transportować materiały na spore odległości. Stosowane są wszędzie tam, gdzie (porównaj nowe oferty na skrzynie transportowe drewniane) kołowy jest utrudniony lub niezbyt intratny oraz do transferu elementów z miejsca niższego na wyższe. W prawie każdej fabryce lub zakładzie produkcyjnym, występują różne przenośniki taśmowe. Na rynku występują tanie i drogie rodzaje. Te pierwsze są dużo bardziej innowacyjne, jeśli chodzi o możliwości techniczne oraz mają do wyboru większą ilość opcji. Z kolei te tańsze, są mniej skomplikowane w obsłudze.

Przenośniki przydają się w wielu dziedzinach przemysłu, w pracach przeładunkowych, transportowych, w magazynach i na składowiskach, na placu budowy oraz w ciągach technologicznych. Przenośniki taśmowe, po wyposażeniu w urządzenia zabezpieczające i sygnalizacyjne, są używane do transportu pracowników w kopalni.Depaletyzatory odgrywają kluczową rolę w automatyzacji procesów produkcyjnych. Umożliwiają na skuteczne i produktywne wprowadzenie pustych opakowań w linię produkcyjną. Jeżeli jednak potrzebujemy automatycznego zamykania opakowań zakrętkami nałożonymi uprzednio na opakowania,

Przenośnik

Źródło: sxc.hu

musimy wyekwipować się w tak zwane zamykarki. W zależności od tego jakie jest opakowanie produktu, możemy zredukować udział człowieka w procesie depaletyzacji, zapewniając mu bezpieczeństwo, przy jednoczesnym wzroście efektywności. Procesowi depaletyzacji ulegają opakowania umieszczone na przekładkach, z których maszyna zsuwa następujące po sobie warstwy. Kolejną techniką jest depaletyzacja warstw poprzez unoszenie całego ładunku za pomocą mat magnetycznych albo poduszek wypełnionych sprężonym powietrzem. Istniejące rozwiązania techniczne, umożliwiają pracę przy różnych wydajnościach oraz przy różnych asortymentach opakowań. Alternatywą jest depaletyzacja z wykorzystaniem robotów.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,