Zdjęcia robione z wysokości
Gdy myślimy o „cykaniu” zdjęć to przychodzi nam do głowy zdjęcie robione niezłym aparatem przez osobę, która stoi na tym samym poziomie gdzieś w naszym pobliżu. Ostatnimi czasy myślimy również o fotkach , które są robione z ręki. Jednak pewnym osobom przychodzą na myśl też zdjęcia z powietrza. Fotografie tego typu są robione od dawna przez ekipy filmowe, ale teraz wiele się pozmieniało.

Zdjęcie z góry

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście sporo osób ma coraz większe możliwości, bo każdy ma dostęp do porządnego sprzętu. Wystarczy tylko odpowiednia ilość pieniędzy, która daje możliwość na zakup sprzętu, który umożliwi robienie fotografii z powietrza. Są firmy, które robią za określoną opłatą fotografie z powietrza, np. dobra strona magiceye.com.pl. Oczywiście takie zdjęcia są konieczne nie tylko dla osób fizycznych, ale również dla instytucji państwowych. Najczęściej zdjęciami z powietrza dla państwa zajmuje się wojsko, albo firmy , które wygrały w przetargach.

Filmowanie z innej perspektywy.

W obecnych czasach filmowanie (szukasz filmowanie ślubów Kraków?) z lotu ptaka nie jest niczym niezwykłym. Dziś jest sporo firm, które posiadają fachowy sprzęt, którym umieją się posługiwać. Możemy je wynająć i poprosić o sfilmowanie z lotu ptaka czy to jakiegoś zdarzenia, czy jakiegoś obszaru. Na sto procent wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć jakiś filmik w Internecie właśnie kręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy widzieli coś takiego obejrzeć są pod zachwyceni.

z góry

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

Od dawna już kręci się filmy ze skoków spadochronowych czy lotów paralotnią, ale kręcenie filmików z powietrza przez specjalne urządzenia z zainstalowaną kamerą to totalnie inna jakość całości. Rzadko zwracamy uwagę w filmach w kinie, że któreś ujęcie musiało być nakręcone z wysokości. Nie myślimy o częściach składowych filmu, ale to one dają możliwość na to, żeby efekt końcowy poruszał lub wprawiał w szok. Warto, więc myśleć o ludziach, którzy się tym zajmują. Bo bez ich profesjonalizmu nie byłoby tak niesamowitych filmów robionych z lotu ptaka.

Niektórzy robią takie filmy dla frajdy, ale są również osoby, które w taki sposób zarabiają na życie. Co ważne nie trzeba wcale być osobą, która skończyła „filmówkę”, by zajmować się filmowaniem z lotu ptaka. Po pierwsze trzeba mieć sporo samozaparcia, odpowiednią ilość pieniędzy i pokłady cierpliwości, bo nie wszystko od razu będzie wychodziło tak jak chcemy, by to wyglądało.

About