Zdecydowanie szata zdobi każdy produkt, stąd tak istotne jest, by pamiętać o jak najlepiej zaprojektowaniach opakowaniach
Opakowania produktów są coraz bardziej istotne w działaniach komunikacyjnych. Dzieje się to przykładowo przy okazji ciągle rosnących samoobsługowych form sprzedaży. Tym samym, jak reklama i pozostałe formy promocji mają wpływać na klienta bardziej w odległości czasowej i psychologicznej, to opakowanie działa konkretnie, w miejscu sprzedaży.

Aktualnie, jednym z najbardziej pewnych metod budowania przewagi konkurencyjnej jest najbardziej profesjonalne wykreowanie i wypromowanie produktu. Kapitalizm i gospodarka wolnorynkowa, w której

Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com

spora ilość producentów działa na tym samym rynku i tworzy identyczny produkt, sprawia, że wyróżnienie konkretnego produktu jest bardzo niezbędne.

I to na każdym poziomie, nawet pakowanie saszetek ma znaczenie.

Dzisiaj trudno o porządne i wiarygodne informacje (https://maxitec.pl/piloty-i-groty-kluczy,c51.html) odnośnie prezentowanej tematyki, ale jeśli chcesz takie przeczytać, to po prostu kliknij ten odnośnik.

Każdy produkt ma właściwie ograniczoną ilość czasu, ażeby zwrócić na siebie uwagę potencjalnego konsumenta, który przechadza się alejką w sklepie. To znaczy, że opakowanie musi faktycznie mocno oddziaływać na wzrok oraz na zmysł dotyku. Gdy projektujemy opakowanie musimy pamiętać o trzech najistotniejszych funkcjach . Pierwsza z funkcji – ochronna, jest bardzo istotna, niezbędna, by produkt był wytrzymały, jednak aktualnie istotniejsze są dwie pozostałe funkcje – użytkowa i reklamowa.

Wartość użytkowa opakowania to na pewno podniesienie estetyki i jakości danego produktu. Jednocześnie, takie opakowanie po zużyciu produktu zostanie w domu konsumenta i otrzyma tak zwane „drugie życie”. Umożliwia to na częstszy kontakt konsumenta z marką, większą świadomość jej istnienia, a również wzrost rozpoznawalności produktu spośród konkurencji. Z innej strony użyte kolory i typografia niezwykle zapadają w pamięć, jednakże tu już wchodzimy na obszar kolejnej funkcji opakowania – reklamowa.

opakowanie telewizora plazmowego

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu funkcja ma za zadanie, żeby wyróżnić produkt, zapewniają to elementy werbalne, czyli slogan, etykieta, oraz niewerbalne, czyli symbole, grafika, kształt. W dzisiejszych czasach, jak przekonują fachowcy, lepiej działają elementy niewerbalne, ponieważ znaczna ilość informacji, jakie odbiera człowiek dociera do niego właśnie tą drogą. To właśnie one najbardziej wpływają na opinie i postawy, a co najważniejsze, na decyzje o zakupie. Miejmy więc na uwadze, by o opakowaniu myśleć identycznie, jak o produkcie.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również speciality kawa inne treści na wybrany temat. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Bo co z tego, iż mamy najlepszy produkt, jak nikt go nie kupuje przez źle zrobione opakowanie. Szata może nie zdobi człowieka, ale opakowanie z pewnością zdobi każdy produkt.

About