Tag Archives: książka
Czym się kierować przy szukaniu lektur?
Człowiek wykształcony powinien wygospodarować czas na czytanie książek. Nie tylko specjalistycznych, mających związek z zawodem który wykonuje. Przyznać jednak trzeba, że nie jest łatwo zorientować się w tym po co warto sięgnąć. Jeśli pragniemy dowiedzieć się co warto przeczytać?, można wspomagać się opiniami prasowymi. To podejście klasyczne w wyborze książki. Bardzo często też radą nam może posłużyć bibliotekarz albo fachowy pracownik księgarni. Dziś, w dobie internetu, możemy się nim również wspomóc przy wyborze książki. Znajdziemy kilka portali dla osób lubiących dobrą książkę. Najpopularniejsze to Biblionetka.pl i Lubimy Czytać.pl. Zakładając tam konto, mamy dostęp do własnych półek, do półek naszych znajomych czy też do recenzji książek. Portale w/w zamieszczają nawet sprofilowane propozycje książek, co może być dla nas przydatną wskazówką.
Piękne książki możemy czytać na wiele sposobów
W dobie funkcjonującego coraz szybciej internetu mniej czasu przeznaczamy na książki. Także nałogowi pochłaniacze książek ograniczają pobudzanie wyobraźni na rzecz komentarza o ulubionej pozycji z wybranego gatunku na ciekawym blogu lub innowacyjne odmiany książek. Ich obrońcy zawsze będą jednak sugerować co warto przeczytać i jaką pozycję wziąć z półki.Pochłonięcie przez internetowe życie to szereg procesów, które odciągają człowieka nie tylko od książek, ale i świata kultury. Kiedy mamy nowe płaszczyzny życia w ekranie komputera najzwyczajniej z nich korzystamy. Rodzi to nowe założenia. Po co przekonywać się czy książka jest świetna czy cienka, czy pochłania nas od razu czy wkręca nas powoli z każdą akcją bardziej? Rzesza sieciowych blogerów, swoistych moli książkowych prawdopodobnie dokonała już recenzji owej lektury. Rynek książkowy jest doprawdy niemierzalny, ale czas przeznaczony na przeczytanie książki już nie za bardzo.
wielopłaszczyznowa treść powieści Nieśmiertelni autorstwa Severskiego
Stajemy się społecznością, która czyta coraz to mniej. Odpowiednia publikacja ujmuje i aktywuje myślenie. Czytanie polepsza umiejętność wysławiania się i dostarcza olbrzymią przyjemność.