Dobra herbatka jako napój który usuwa wyczerpanie.
Dobra herbata dodaje sił i eliminuje wyczerpanie. Powiększa ciśnienie, aktywuje bicie serca i pobudza układ nerwowy. Pod wpływem kofeiny rozszerzają się naczynia krwionośne w narządach, muskułach i mózgu, co poprawia umysł, zwiększa koncentrację i utrwalanie, oraz dodaje sił. Kofeina która jest w herbacie rozjaśnia umysł na dłużej niż ta która jest w kawie.

picie herbaty

Autor: Elin Schönfelder
Źródło: http://www.flickr.com

Demmers – Sklep herbaciany oferuje najrozmaitsze jej rodzaje. W zależności od rodzaju produkowania rozróżnia się herbatę czarną fermentowaną, czerwoną częściowo fermentowaną, natomiast herbata zielona i biała nie są poddawane fermentacji. Najlepsze są najmniej przetworzone, zielone i białe. Herbaty zapachowe redukuje się z przeróżnych herbat czarnych, lub zielonych z dodatkiem pąków, czy też kwiatów. Herbaty dla gastronomii to wysoka jakość produktu, jaki uznają miłośnicy tego napoju. Herbaty expresowe są w sprzedaży w dwóch typach, indywidualnie zawijane, standardowe torebeczki i liściasta herbata zamknięta w torebce nadająca się do czajniczka. Istotnym składnikiem sprzedaży herbaty w restauracji jest jej prezentacja. Prezentery do saszetek zapewniają wyeksponowanie oferowanej herbaty w witrynie, na bufecie, lub zaprezentowanie herbaty wprost przy stole klienta. Jej przymioty uzdrawiające są od tysiącleci użytkowane w medycynie chińskiej Obecne badania wskazują, że w zielonej herbacie jest możliwość odszukać całe bogactwo antyoksydantów. Są one mocnymi związkami biorącymi udział w eliminacji wolnych rodników uszkadzających komórki i prowadzących do nowotworów, starzenia się ustroju, sklerozy.

Herbatkę powinno się popijać nie tylko ze względu na walory smakowe, ale też dlatego, że wspomaga zatrzymać zdrowie i krasę, pod zastrzeżeniem, że właściwie się ją stworzy, oraz popija z umiarem. Herbata uprawiana jest w wielu państwach strefy zwrotnikowej, w największej ilości w Chinach i Indiach, lecz także poza Azją. Do produkcji stosuje się pączki i liście, które oddaje się schnięciu. Powinno się wiedzieć, że zielona herbata odmładza i oczyszcza, a czerwona wspomaga odchudzanie. Popijanie dobrej herbatki to nie tylko rozkosz dla podniebienia, ale też pożytek dla ciała.

About