W jaki sposób wygląda oferta spółek, które pomagają otrzymać dofinansowanie z UE?
Z dotacji z Unii Europejskiej mogą korzystać nie tylko podmioty gospodarcze czy też instytucje, ale także rolnicy czy też ośrodki kultury. Niestety mimo działających punktów informacyjnych, wiele ludzi wciąż mogłoby posiadać pewne problemy ze sporządzeniem wniosku.

Na szczęście na rynku funkcjonują podmioty, których głównym celem istnienia jest wykonywanie kompleksowych usług wiążących się z oferowaniem pomocy w ubieganiu się o dotacje z UE. Oferta takich spółek jest skierowana przeważnie do instytucji publicznych oraz rolników, którzy pragną w taki sposób rozwijać swoją działalność. Tego typu pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych jest bardzo cenna, gdyż członkowie personelu, którzy jej udzielają, mają już znaczne doświadczenie, więc jest to niemal gwarancja korzystnego rozpatrzenia wniosku. Poza tym propozycja zawiera również pomoc przy realizacji czy też rozliczaniu dotacji uzyskanych z istniejących programów celowych. Przy wyborze spółki, która miałaby pomóc w pozyskaniu dotacji, niezwykle istotne jest też sprawdzenie jej ocen, ponieważ dużo doradców bagatelizuje mniejszych przedsiębiorców.
palety

Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com
Kompetentna spółka doradcza musi legitymować się dużym doświadczeniem związanym z pozyskiwaniem dotacji, co powinno przejawiać się w znakomitej znajomości procedur powiązanych z przekazywaniem takich dotacji. Pomoc takiej spółki to także ocena szans na otrzymanie wsparcia finansowego. W przypadku korzystne oceny możliwości następuje obserwacja i dobór dostępnych źródeł wsparcia finansowego, sporządzanie wniosku i jego zbadanie.

Następnie firma oferująca pomoc w uzyskaniu dotacji monitoruje czynności wiążące się z rozpatrzeniem wniosku.

Żywo zainteresowała Cię zgłębiana w tym artykule tematyka? W takiej sytuacji bez obawy kliknij tu, gdyż więcej odnajdziesz w treści!

W wypadku korzystnego rozwoju sytuacji, tego typu spółka dopomaga także m.in. w sporządzaniu wniosku o wypłacenie dotacji.

About