W Polsce istnieje dużo pozostałości po transformacji ustrojowej
Po 1989 r. przechodziliśmy przemianę ekonomiczną. Można uznać, iż była to niejakiego rodzaju zawierucha modyfikująca dotychczasowe – wydawałoby się stałe – reguły. Przemiana systemu ekonomicznego jest procesem kosztownym, nie wyłącznie finansowo, jednak głównie społecznie. Okresowo zwiększa się bezrobocie, czy też właściwie demaskuje się tzw. zamaskowane bezrobocie. W naszym kraju w ostatniej dekadzie XX wieku trudności socjalne były niemałe.

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Metod na złagodzenie efektów transformacji było wiele. Jednym z nich były SSE, z liberalnego punktu widzenia – dość nienaturalny pomysł. Jest to próba pogodzenia „wody z ogniem”, kapitalistycznego rozumienia gospodarki z bezpieczeństwem bytowym poprzedniej epoki.

Strefy ekonomiczne to wydzielone administracyjnie tereny, w których przedsiębiorstwa mogą liczyć na zwolnienia podatkowe i pomoc ze strony kraju na pułapie znacznie większym niż jest to standardowo dozwolone.

Gdy ten wpis zostanie przez Ciebie przestudiowany, kliknij także na odmienny pełny wpis (http://www.radkiewicz.net.pl/rejestracja-spolki-komandytowej/), który ma tak samo wciągające treści.

Umieszcza się takowe inwestycje w strefach o wysokim bezrobociu lub zagrożonych takim faktem. Ich obecność ma uruchomić ekonomiczny postęp regionu. Zapewne w podobnych sferach konieczna jest infrastruktura do obsługiwania biznesmenów. Nie wystarczy albowiem wpisać w Google słów hotels in Rzeszow (przykładowo ), ażeby zaspokoić wymogi biznesmenów w dziedzinie usług administracyjnych.

Konieczne na przykład bywają sale konferencyjne. Rzeszów jest częścią najstarszej SSE, obejmującej między innymi: Mielec, Gorlice, Lublin. Ta dosyć spora obszarowo sfera ekonomiczna według założeń trudnić się ma aeronautyką a także przemysłem nowoczesnych technologii, nie wyłącznie w transporcie ale również informatyce. Taki profil aktywności sprawił, iż w skład tego organizmu gospodarczego włączono lotnisko w Rzeszowie. Z powodu bliskości tak istotnego węzła transportowego rozwinął się tu rynek hotelarski a także firmy oferujące sale konferencyjne (w tym bristol-rzeszów.pl).

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeszów bez wątpienia jest również bardzo ciekawym miejscem turystycznym. Do ciekawych zabytków należy Zamek Lubomirskich, skarb polskiego Baroku. Wart zobaczenia jest też klasztor Benedyktynów. Dla chętnych członków konferencji sugeruję dyskoteki. Rzeszowska Strefa Ekonomiczna pretenduje do następczyni Centralnego Okręgu Przemysłowego, zatem najogromniejszej inwestycji przemysłowej w II Rzeczypospolitej.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: ,